Gmina Szczurowa 4
Gmina Szczurowa 2
Gmina Szczurowa 3
Gmina Szczurowa 1

Dzień Babci i Dziadka w Niedzieliskach - zdjęcia

20 i 21 stycznia obchodziliśmy Dzień Babci oraz Dzień Dziadka. Akademia dla naszych Seniorów odbyła się 23 stycznia w Domu Ludowym w Niedzieliskach.

Po mszy świętej odprawionej przez księży: proboszcza Józefa Masłonia i księdza Tomasza Zaleśnego w intencji Babć i Dziadków, zaproszeni goście udali się do sali Domu Ludowego, gdzie ciepłymi słowami powitała ich pani Dyrektor. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: zastępca Wójta Gminy Szczurowa, Pani Halina Święch, ksiądz Józef Masłoń, ksiądz Tomasz Zaleśny, przewodniczący Wspólnoty Gruntowo-Leśnej wsi Niedzieliska - Pan Stanisław Czachor, przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Mariola Przydatek. Obecni byli również rodzice dzieci, uczniowie i nauczyciele.

Akademia i wystrój sali nawiązywał do lat 70-tych zwanych czasami PRL-u. Niejedna babcia z sentymentem wracała pamięcią do tamtych dni. Występ rozpoczęli najmłodsi, czyli przedszkolaki. W zabawnych uroczych kapelusikach przedstawili wierszyki i melodyjne piosenki. Po nich wystąpiły klasy 1-3 z montażem słowno - muzycznym, który zakończył się tańcem. Walczyk dla babci i dziadka  chwycił za serce niejednego Seniora. Klasy starsze przedstawiły pokaz mody z czasów PRL-u, który wywołał salwy śmiechu na sali. Emocje wywołał ekspresyjny taniec - twist, którego  zatańczyli chłopcy i dziewczęta z klasy czwartej. Dziewczynki w pięknych strojach z  dużymi kokardami we włosach, prezentowały się malowniczo, otrzymując gromkie brawa. Nasza uzdolniona muzycznie uczennica klasy VIII,  Nikola Hudyma pięknie zagrała na klarnecie wywołując łezki wzruszenia w niejednym oku.

Na zakończenie dla wszystkich Seniorów odśpiewano gromkie „Sto lat”, po czym wnuczęta niecierpliwie pośpieszyły z życzeniami i upominkami dla swoich bliskich. Po części artystycznej dzieci udały się do szkoły.

Serdeczne podziękowania kierujemy na ręce Pana Stanisława Czachor – przewodniczącego Wspólnoty Gruntowo – Leśnej wsi Niedzieliska oraz Wójta Gminy Pana Zbigniewa Moskal za sfinansowanie poczęstunku.

Dziękujemy również Pani Marioli Przydatek i Paniom z Rady Rodziców za upieczenie pysznych ciast i przygotowanie ciepłego posiłku dla wszystkich uczestniczących w uroczystości.

_____

PSP NIEDZIELISKA