Gmina Szczurowa 4
Gmina Szczurowa 2
Gmina Szczurowa 3
Gmina Szczurowa 1

Maszerowali po nagrody w konkursie „Aktywna Wiosna”

Uczniowskie kluby sportowe z gminy Szczurowa „UKS Start” i MKS „Olimpijczyk”  były organizatorami konkursu „Aktywna Wiosna”,  który trwał przez trzy tygodnie od 4 do 25 kwietnia.  Do rywalizacji przystąpiło prawie siedemdziesiąt uczniów z terenu Gminy, których zadaniem było przejść jak największy dystans. Młodzież z dużym zaangażowaniem włączyła się  do postawionego wyzwania, które było monitorowane przez aplikację „MapMyRun”. Klasyfikacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych z podziałałem na płeć. Po ostatecznej weryfikacji wszystkich treningów przyznano następujące miejsca:

Grupa młodsza:

Dziewczęta:

I miejsce – Emilia Mardosz

II miejsce – Aniela Niewola

III miejsca – Dominika Woda, Michalina Świątek, Maja Kozak

Chłopcy:

I miejsce – Hubert Chwała

II miejsce – Maciej Czaja

III miejsce – Grzegorz Żurek

Grupa starsza:

Dziewczęta:

I miejsce – Zuzanna Kałuża

II miejsce – Patrycja Chwała

III miejsce – Justyna Makowska

Chłopcy:

I miejsce – Franciszek Grudzień

II miejsce – Adria Czuj

III miejsce – Piotr Łoboda

Każdy uczestnik wyzwania, który w tym czasie pokonał minimum 20 kilometrów, otrzymał pamiątkowy dyplom i medal, natomiast za miejsca I-III zostały przyznane nagrody rzeczowe. Fundatorem nagród był Urząd Gminy Szczurowa.

Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie, podziwiamy za zaangażowanie i wytrwałość oraz mamy nadzieję, że podjęty trud przerodzi się w nawyk codziennej aktywności ruchowej.                                                                                                                  

Katarzyna Biedrońska

                                                                                                                                                    Robert Dzień