Gmina Szczurowa 4
Gmina Szczurowa 2
Gmina Szczurowa 3
Gmina Szczurowa 1

Sukces uczniów z Woli Przemykowskiej w Małopolskim Projekcie Ekologicznym „Ekoszkoła, Ekoprzedszkole, Ekouczeń 2022”

25 października 2022r. w Domu Kultury w Borzęcinie odbyło się podsumowanie Małopolskiego Projektu Ekologicznego „Ekoszkoła, Ekoprzedszkole, Ekouczeń 2022”. Była to już XIV edycja tego przedsięwzięcia. Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Przemykowskiej zdobyła 3 miejsce i tym samym znalazła się w gronie laureatów projektu.

25 października 2022r. w Domu Kultury w Borzęcinie odbyło się podsumowanie Małopolskiego Projektu Ekologicznego „Ekoszkoła, Ekoprzedszkole, Ekouczeń 2022”. Była to już XIV edycja tego przedsięwzięcia, którego organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borzęcinie Dolnym. O randze konkursu świadczy fakt, iż partnerem projektu jest Małopolski Kurator Oświaty a honorowy patronat nad przedsięwzięciem sprawują: Łukasz Kmita – Wojewoda Małopolski, Józef Gawron – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Kazimierz Koprowski – Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Starosta Powiatu Brzeskiego Andrzej Potępa, Starosta Powiatu Tarnowskiego Roman Łucarz, Wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak oraz instytucje: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego.

                Bardzo cieszymy się z sukcesu naszej szkoły w tym projekcie, tym bardziej, że młodzież z klasy piątej dołożyła wszelkich starań, aby pod kierunkiem Pana Łukasza Steca – szkolnego koordynatora konkursu, wziąć udział w aż czterech z pięciu rund projektu. Właśnie jedna z tych rund dotyczyła przygotowania plakatu ekologicznego. Tutaj zaangażowali się chętnie najmłodsi członkowie naszej społeczności szkolnej, a mianowicie uczniowie klasy „O” i przedszkolaki. Nie było problemu z przedstawieniem w formie plakatu licznych działań, w które dzieci angażowały się w roku szkolnym 2021/22, aby zwiększyć swoją wiedzę o środowisku naturalnym, jego zagrożeniach oraz sposobach ochrony. Dzieci stworzyły na początku czerwca br. wspólnie plakat wypełniony zdjęciami i rysunkami ich aktywności związanych z ekologią.

W rundzie piątej zgłosiły plakaty, aż 32 przedszkola. Tym bardziej cieszy nas fakt, iż mimo takiej konkurencji Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Przemykowskiej zdobyła 3 miejsce i tym samym znalazła się w gronie laureatów projektu. Koordynator przekazał 26 października zaskoczonym tym wspaniałym wyróżnieniem przedszkolakom dyplom i nagrodę. Na pewno zachęci to dzieci do dalszych działań proekologicznych i zwiększy ich pewność siebie w kolejnych konkursach na arenie międzyszkolnej.

____

PSP Wola Przemykowska