Archiwalna Strona Urząd Gminy Szczurowa - Gminna Gimnazjada w piłce siatkowej i piłce koszykowej

2014-02-26
Aktualności / Gminna Gimnazjada w piłce siatkowej i piłce koszykowej

W ramach Gminnej Gimnazjady na hali sportowej w Zaborowie odbyły się turniej piłki siatkowej oraz turniej piłki koszykowej dziewcząt i chłopców. W meczu o pierwsze miejsce spotkały się drużyny Publicznego Gimnazjum w Szczurowej i Publicznego Gimnazjum w Zaborowie.

W kategorii dziewcząt mecz koszykówki zakończył się wynikiem 16:14, dla Gimnazjum z Zaborowa. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Chłopcy z Zaborowa również okazali się lepsi od swych rówieśników ze Szczurowej, których pokonali 14:6.
W piłce siatkowej zdecydowanie zwyciężyły dziewczęta z Publicznego Gimnazjum w Zaborowie wygrywając w pierwszym secie 25:17, w drugim secie 25:15. Również w kategorii chłopców mecz siatkówki zakończył się wynikiem 2:0 w setach (I set 25:17, II set 25: 22) dla Gimnazjum z Zaborowa.

Nagrody w postaci dyplomów oraz pucharów zwycięzcom wręczyła Wicedyrektor Publicznego Gimnazjum w Zaborowie - Urszula Stańczyk.

Organizatorem zmagań w piłce siatkowej i koszykowej był Urząd Gminy Szczurowa, Publiczne Gimnazjum w Zaborowie oraz UKS „START” i TKKF „Rekreacja”. Obsługę sędziowską tworzyli nauczyciele wychowania fizycznego w składzie: Katarzyna Kamysz, Piotr Krawczyk oraz Andrzej Ufnalewski.