Gmina Szczurowa 4
Gmina Szczurowa 2
Gmina Szczurowa 3
Gmina Szczurowa 1

Nowy plac zabaw dla uczniów PSP Niedzieliska

Dzieci przedszkolne i uczniowie ze szkoły mają powody do radości. Od nowego roku szkolnego mogą korzystać z nowego placu zabaw. Znajduje się tam piaskownica, ławeczki oraz miejsce do gier zespołowych.

Bardzo dziękujemy sponsorom tego przedsięwzięcia, Panu Zbigniewowi Moskal- Wójtowi Gminy Szczurowa oraz Panu Kazimierzowi Wróbel – sołtysowi wsi Niedzieliska za zasponsorowanie drzwi wyjściowych oraz Wspólnocie Leśno Gruntowej wsi Niedzieliska za zasponsorowanie piaskownicy i desek na ławeczki. Dziękujemy również Paniom woźnym naszej szkoły za odnowienie ławek, które zostały znalezione na strychu szkoły. Miejsce to będzie bardzo ważne dla społeczności szkolnej, z pewnością urozmaici dzieciom zajęcia na świeżym powietrzu. Dzieci, przebywając na świeżym powietrzu, przede wszystkim mają okazję do spotkań z rówieśnikami.

Nowy plac zabaw spełnia wiele bardzo ważnych funkcji: dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-VIII są na świeżym powietrzu, plac jest świetnym pomysłem na spędzanie czasu wolnego, sprawia dzieciom wiele radości, zachęca do aktywności fizycznej, stwarza okazję do treningu umiejętności społecznych – dzieci uczą się współpracy, współzawodnictwa i kreatywności, pozytywnego spożytkowania dziecięcej energii, funkcjonowania w grupie rówieśników, a także nawiązywania relacji.

O bezpieczeństwie palcu zabaw decyduje jego lokalizacja, ogrodzenie oraz odpowiednie wyposażenie.  Nad bezpieczeństwem uczniów na długiej przerwie czuwa 2 nauczycieli, a dzieci z oddziału przedszkolnego pozostają pod opieką wychowawcy i opiekunów.