Gmina Szczurowa 4
Gmina Szczurowa 2
Gmina Szczurowa 3
Gmina Szczurowa 1

Dzień otwarty Budynku Grodzkiego w Uściu Solnym

17 marca odbył się dzień otwarty w zmodernizowanym Budynku Grodzkim w Uściu Solnym. W ramach wydarzenia obecni goście oraz mieszkańcy Gminy Szczurowa zwiedzili lokal, oraz wyremontowaną bibliotekę. Odwiedziny były również okazją, do obejrzenia wystawy, powstałej w ramach działającej w budynku Izby Pamięci.

W samym sercu odnowionego budynku, który zyskał drugie życie, znajdują się dwa kluczowe miejsca: biblioteka oraz Izba Pamięci. Obie te instytucje stanowią integralną część dziedzictwa kulturalnego Uścia Solnego, udostępniając jednocześnie dostęp do wiedzy, jak i pamięci o przeszłości miejscowości i jego mieszkańców.

Na zdjeciu znajduje się wójt gminy szczurowa oraz dyrektor szkoły  w uściu solnym, którzy oglądają wystawę w izbie pamięci

Nowoczesna biblioteka, będąca perełką odnowionego budynku, oferuje mieszkańcom i odwiedzającym nie tylko dostęp do bogatej kolekcji książek, ale także do mediów i zasobów cyfrowych. To również miejsce spotkań i lekcji bibliotecznych. 

Na zdjęciu znajdują się uczennice, oglądające książki w bibliotece

Izba Pamięci powstała z kolei w celu upamiętnienia historii Uścia Solnego. Jest to miejsce pełne dokumentów i eksponatów, które ilustrują bogactwo dziedzictwa Uścia Solnego. 

Dzień Otwarty w odnowionym Budynku Grodzkim w Uściu Solnym był nie tylko okazją do zwiedzenia nowych wnętrz. Był to również moment podziękowań, które przekazał Zbigniew Moskal - Wójt Gminy Szczurowa, Bogusława Daniel-Zieja - Dyrektor GCK, Mateusz Michalski - kustosz Izby Pamięci oraz Agnieszka Dobrzańska - pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczurowej.

Na zdjęciu pan wójt i mateusz michalski przekazują podziękowania eugenii mączce

O muzyczny akcent wydarzenia zadbał Chór “Dzieci z Dworu”

Serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie.