Gmina Szczurowa 4
Gmina Szczurowa 2
Gmina Szczurowa 3
Gmina Szczurowa 1

Ósmoklasiści zwiedzili Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie

25 kwietnia br. najstarsi uczniowie szkół podstawowych z gminy Szczurowa mieli okazję uczestniczyć w wycieczce edukacyjnej do Krakowa.

Pierwszym punktem wycieczki była wizyta na Akademii Wychowania Fizycznego. Uczniowie mieli tam okazję zapoznać się z ofertą uczelni, a także zaznajomić się z infrastrukturą AWF.

Wspólne zdjęcie ósmoklasistów pod uczelnią w Krakowie

Następnie uczniowie udali się na Festiwal Zawodów 2024 w hali EXPO w Krakowie. Ósmoklasiści mieli możliwość zapoznania się tam z ofertą edukacyjną ponad 80 szkół ponadpodstawowych z Małopolski. Oprócz tego mogli zapoznać się z ofertą szkół branżowych z Małopolski, a także zobaczyć interaktywne prezentacje zawodów z różnych branż, spróbować samodzielnie wykonać prace związane z danym zawodem na interesujących ich stanowiskach pracy, oraz porozmawiać ze starszymi uczniami kształcącymi się w danym zawodzie.

Zdjęcie hali głównej Festiwalu Zawodów w Krakowie

Na zakończenie pobytu w Krakowie uczniowie odwiedzili Park Trampolin GoJump. Tam po profesjonalnej rozgrzewce poprowadzonej przez specjalistów przyszedł czas na skorzystanie z szeregu atrakcji w tym m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, zjeżdżalni czy basenów wypełnionych gąbkami.  Zwieńczeniem wycieczki był wspólny obiad.

Omówienie zasad w parku trampolin GOJump.


Wyjazd został sfinansowany z budżetu Gminy Szczurowa.