Gmina Szczurowa 4
Gmina Szczurowa 2
Gmina Szczurowa 3
Gmina Szczurowa 1

Realizacja kampanii NO PROMIL – NO PROBLEM w Placówce Wsparcia Dziennego

W ostatnim czasie dzieci uczęszczające do Placówki Wsparcia Dziennego w Niedzieliskach włączyły się w kampanię NO PROMIL – NO PROBLEM.

W ostatnim czasie dzieci uczęszczające do Placówki Wsparcia Dziennego w Niedzieliskach włączyły się w kampanię NO PROMIL – NO PROBLEM. To akcja mająca na celu ograniczenie na terenie Małopolski osób, które prowadzą pojazdy po spożyciu alkoholu i innych środków psychoaktywnych, a także zmianę nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców. Wspierają czynnie tę akcję, gdyż kampania społeczna NO PROMIL – NO PROBLEM dotyka bardzo ważnych aspektów profilaktyki.

 

W ramach działań zostały przeprowadzone profilaktyczne zajęcia warsztatowe NOP NOP. Uczestniczące w nich dzieci zapoznały się z materiałami dostarczonymi przez organizatorów kampanii. Dowiedzieli się, że należy zachować rozsądek i odpowiedzialność w podejmowaniu decyzji o wsiadaniu za kierownicę i jak fatalne w skutkach może być prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu oraz.

Drugim z działań było przeprowadzenie na terenie Placówki konkursu plastycznego, podczas którego dzieci wykonywały plakaty związane z tematem przewodnim kampanii. Prace okazały się bardzo różnorodne i doskonale obrazujące temat. Dzieci samodzielnie wymyślały projekt, a także hasła.

Przeprowadzona w naszej Placówce akcja zwiększyła świadomość dzieci odnośnie problemu prowadzenia pojazdów po spożyciu alkoholu. Wszyscy zgodnie uznali, że jest to niedopuszczalne i należy temu zapobiegać. Otrzymane ulotki dzieci przekażą dorosłym w swoim otoczeniu, by promować pozytywne postawy oraz szeroko pojętą trzeźwość.

Paulina Kałuża
Michał Winczura