Gmina Szczurowa 4
Gmina Szczurowa 2
Gmina Szczurowa 3
Gmina Szczurowa 1

Remiza OSP Strzelce Małe jak nowa!

Zakończył się ostatni etap modernizacji remizy OSP Strzelce Małe.

Zakończył się ostatni etap modernizacji remizy OSP Strzelce Małe. Budynek został ocieplony, wokół niego położono opaskę z kostki brukowej. Na to zadanie samorząd pozyskał dofinansowanie z “Małopolskie OSP 2021”.

Modernizacja budynku – generalny remont wnętrza, przebudowa dachu oraz ocieplenie – kosztowała łącznie ponad 415 tysięcy złotych. Na remont strażnicy Gmina Szczurowa pozyskała dwukrotnie dofinansowanie z budżetu Województwa Małopolskiego. Swoją cegiełkę dołożyli też mieszkańcy Strzelec, którzy przeznaczyli środki z Funduszu Sołeckiego na wyposażenie wyremontowanych pomieszczeń.

Przypomnijmy, że generalny remont budynku rozpoczął się w zeszłym roku - wykonano nowe instalacje, położono nowe tynki i posadzki, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, wykonano łazienkę (wcześniej jej nie było), wyposażono aneks kuchenny.

Drugi etap modernizacji obiektu zakończył się w czerwcu tego roku - wzmocniono fundamenty budynku oraz przebudowano dach. Dwuspadowy dach z azbestu zastąpiła jednospadowa konstrukcja pokryta blachą na rąbek.