Gmina Szczurowa 4
Gmina Szczurowa 2
Gmina Szczurowa 3
Gmina Szczurowa 1

Uczniowie z Niedzielisk pojechali do Oświęcimia i Wadowic

W dniu 30 września 2021r dzięki programowi "Odkrywamy Małopolskę", uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami –Ewą Badzioch i Natalią Wiśniowską, wzięli udział w wycieczce szkolnej do Oświęcimia i Wadowic.

Projekt realizowany przy wstarciu finansowym województwa małopolskiego w kwocie 1.568,00 zł.

W dniu 30 września 2021r dzięki programowi "Odkrywamy Małopolskę",  uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami –Ewą Badzioch i Natalią Wiśniowską, wzięli udział w wycieczce szkolnej do Oświęcimia i Wadowic.

Wycieczka wystartowała o godzinie 6:20 z wsi Niedzielisk, a swoją metę miała ok. godziny 8.30 w Auschwitz Birkenau. Wtedy też uczniowie wraz z opiekunami oraz przewodnikiem na czele, wyruszyli na teren byłego obozu zagłady Auschwitz. Ze skupieniem młodzież naszej szkoły wsłuchiwała się i poznawała zjawiska holocaustu na tle wydarzeń II wojny światowej i okupacji w Polsce. Słuchała o drastycznych scenach ludobójstwa, jakie rozegrały się  w tym miejscu. Wycieczka i spacer po byłym obozie koncentracyjnym, uświadomił uczniom wymiar ludzkiego okrucieństwa, a z drugiej strony wizerunek ludzi umierających bez prawa do godności.

Uczniowie przed bramą wejściową do obozu koncentracyjnego w Auschwitz Birkenau

Drugim punktem wycieczki było papieskie miasto – Wadowice. Uczniowie poznali tutaj bliżej biografię oraz historię pontyfikatu największego Polaka w dziejach naszej ojczyzny, którym był papież Jan Paweł II. Następnie uczniowie otrzymali chwilę ”dla ciała”, a mianowicie mieli okazję skosztować papieskich kremówek.

Punktem kulminacyjnym w Wadowicach była Bazylika Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny – kościół parafialny , znajdujący się przy pl. Jana Pawła II ,gdzie uczniowie spędzili chwilę czasu na modlitwie.

Wycieczka zapewne nie tylko miała walory edukacyjne, ale również dostarczyła uczniom wielu wrażeń i emocji, które zostaną na zawsze w ich pamięci.