Gmina Szczurowa 4
Gmina Szczurowa 2
Gmina Szczurowa 3
Gmina Szczurowa 1

VI Rajd Rowerowy w Górce - 100 kilometrów wolności

Na dwóch kółkach przejechało w niedzielę, 27 sierpnia przez malownicze zakątki Gminy Szczurowa i nie tylko… prawie 250 uczestników VI Rajdu Rowerowego - 100 kilometrów wolności. Już od rana do biura zawodów chętnie zgłaszały się całe rodziny, młodzież, dorośli, ale również i seniorzy, którzy postanowili wykorzystać słoneczny dzień i spędzić go aktywnie, a zarazem odwiedzić fascynujące miejsca.Tuż przed startem wszystkich cyklistów przywitali: Poseł na Sejm RP - Józefą Szczurek-Żelazko, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego - Marta Malec-Lech, Wójt Gminy Szczurowa - Zbigniew Moskal, oraz Piotr Mikuś - Prezes OSP Górka. Goście życzyli wszystkim uczestnikom bezpiecznego przebiegu trasy.

- VI Rajd Rowerowy na stałe zagościł już w kalendarzu wydarzeń Gminy Szczurowa, co roku gromadząc coraz większą ilość uczestników i co roku zaskakując. Sukces tegorocznego rajdu to efekt ciężkiej pracy wielu osób i instytucji, które zadbały o to by rajd był nie tylko niezapomnianą, ale i bezpieczną przygodą - mówi Zbigniew Moskal, Wójt Gminy Szczurowa.
Organizatorzy dla fanów kolarstwa przygotowali trasy na dwóch dystansach - 70 i 30 kilometrów. Trasa uwzględniała odcinki pokonywane drogami wojewódzkimi, powiatowymi, gminnymi, wewnętrznymi, ale również ścieżką leśną. Po zakończeniu rajdu, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal za udział oraz mógł uzupełnić poniesiony wydatek energetyczny, posilając się pysznym żurkiem.

Głównym celem rajdu było promowanie zdrowego i aktywnego trybu spędzania wolnego czasu oraz podziwianie pięknych i urokliwych miejsc gminy.
Organizatorami wydarzenia była Ochotnicza Straż Pożarna w Górce. Rajd został zorganizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Powiatu Brzeskiego oraz Gminy Szczurowa.

Do zobaczenia za rok!